دختری از ایران

مرگا به من که با پر طاووس عالمی یک موی گربه ی وطنم را عوض کنم

 
چایی نبات
نویسنده : سعیده - ساعت ٤:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٢٦
 

با کمال تعجب آمدم و دیدم توطئه ای در دولت ۸ ساله در جریان است. آتنا آستین ها را بالازده و برای ۴ نفر آش شعله قلمکار می پزد. چشم ها از حدقه بیرون زده و شاخ ها از سر سبز شده این ماسماسک چیز (موبایل) را برداشتم و استعلام کردم که حالا چرا ۴ تا؟ فرمودند پس چند تا.

خلاصه روز گذشته دوستان یک آشی پختند برای این چهار مرد خشن که یک وجب روش روغن بود. ما هم که دیدیم ماشاءالله تعالی این آش سرشار از حبوبات و اینا است و انشاءالله تعالی کارساز افتاده است و این عناصر هم که محکم تر از این حرفها نیستند و مثلا یهو دیدی دلشان خواست و دستی چیزی به هر حال٬ گفتم در این قسمت دستور طبخ چایی نبات را خدمت دوستان داشته باشم برای ۴ نفر:

View image details -  Businesswoman smiles and shakes hands View image details -  Shoe View image details -  Mouse peeking out of swiss cheese View image details -  Vertical image of a male hand stacking quarters

اصولا در دنیا دو نوع سبک چایی نبات درست کردن دارند که قدمت هردو بر می گردد به زمان های دور و دراز. تخمین می زنند که روش اول مربوط به عصر پارینه سنگی و دومی مربوط به دوره ی ساسانیان باشد. الله اعلم:

روش اول: Nabat out of the Pot

در این روش چای را دم کرده و داخل استکان می ریزند. یک تکه نبات را شکسته (با انبر، قند چین، قند شکن، دندان) داخل استکان می ریزند و با قاشق سعی در هم زدن آن می کنند تا چای مورد نظر شیرین شود. نوش جان می کنند. قویا کارساز است، تجربه شده. جدیدا هم البته یک ابتکار مشهدی ای در آمده از این سوسول بازی ها که نبات آویزان به یک نی پلاستیکی است و با همان نی کار هم زدن هم در می آید. تکنولوژی را حال کنید!

روش دوم: Nabat in the Pot

در این متد وقتی که آب جوش آمد و خواستید چای خشک را درون قوری بریزید تا دم بکشد همانجا یک تکه ی بزرگ نبات را داخل قوری می اندازید تا همچین نرم، نم نمک حل شود و همان تو برای خودش حال کند.

تماس فرت