دختری از ایران

مرگا به من که با پر طاووس عالمی یک موی گربه ی وطنم را عوض کنم

 
بیانیه شماره 2 جنبش سبز علوی
نویسنده : سعیده - ساعت ۱:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱۱
 

کد حمایتی جنبش سبز علوی برای وبلاگ ها:

جنبش سبز علوی

بیانیه شماره 2 جنبش سبز علوی

 

قال‌ الله تبارک و تعالی: ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم...ملت فاطمی و علوی ایران اسلامی؛
سلام علیکم و رحمة‌الله و برکاتهچنانچه انتظار آن می‌رفت اعلام موجودیت «جنبش سبز علوی» در سراسر ایران و حتی اقصی‌نقاط عالم مورد استقبال و توجه شیفتگان و دلباختگان مکتب سبز ولایت و امامت شد.شروع به کار جهادی سادات و معتقدین به مذهب رهایی‌بخش تشیع ناب محمدی، علوی، فاطمی، صادقی، رضوی و مهدوی علیهم صلوات‌الله اجمعین برای جلوگیری از سواستفاده از مذهب در مناسبات سیاسی و اجتماعی و مقابله با فتنه‌انگیزی و شقه‌شقه ساختن ملت وحدت آفرین ایران اسلامی با ابزارهای سیاسی و حزبی و عشیرگی همچنین بازتاب فراوان و گسترده‌ای در میان تمامی مشتاقان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام در سطح نخبگان و فرهیختگان و عموم جامعه داشت و به خوبی این گزینه صحیح که عقیده مؤسسین «جنبش سبز علوی» بود را به اثبات رسانید که دغدغه‌های «جنبش» دغدغه‌ای فراگیر ملی و مذهبی و ساری و جاری در تمامی بخش‌های بدنه اجتماعی ملت سرافراز ایران اسلامی است.ینک نگرانی و دلواپسی نسبت به مصادره به مطلوب شدن نماد سبز برخواسته از شعائر دینی و مذهبی از سوی برخی جریانات سیاسی و ضرورت بازگشت این نماد به جایگاه مقدس خود، و تکریم و حریم نهادن نسبت به آن، امری عقیدتی،‌ملی و عمومی است.

«
جنبش سبز علوی» ضمن تقدیر و تشکر فراوان از آحاد ملت بزرگوار ایران اسلامی که به انحاء گوناگون به حمایت از این جنبش فراگیر ملی و مذهبی اهتمام ورزیدند در دومین بیانیه خویش اعلام می‌دارد:

1-
طی مدت کوتاهی اعلام موجودیت «جنبش سبز علوی» تاکنون - آنچنان که در اکثر رسانه‌ها نیز بازتاب یافت - گروههای مختلف مردم اعم از پزشکان، طلاب، دانشجویان، ذاکرین اهلبیت، صنوف مختلف، نخبگان و... با صدور بیانیه‌های گوناگون، حمایت خویش از «جنبش سبز علوی» را اعلام نموده و خواستار کمک و یاری عمومی در همه‌گیر ساختن این جنبش در سراسر کشور شده‌اند.
همچنین این گروهها در ایمیل‌ها و نظرات خود که در مطبوعات نیز مشاهده شده است خواستار اعلام نحوه کمک‌رسانی خود به «جنبش سبز علوی» شده‌اند.
از اینرو «جنبش سبز علوی» ضمن تکریم دغدغه‌های مقدس گروهها و اقشار گوناگون جامعه نسبت به نماد مقدس سبز اعلام می‌دارد همانگونه که در بیانیه شماره 1 نیز بر آن تأکید شد تمامی دل‌سوختگان می‌توانند با ایده‌های گوناگون خود چه در بُعد نظری و چه در بُعد عملی به نحوی که به پیشبرد آرمان مقدس علوی این جنبش کمک نماید، سهمی در یاری رساندن به این جنبش برای خویش در نظر بگیرند. در این میان نه روستا و نه شهر نه بیمارستان و نه مراکز فرهنگی و.... تفاوتی ندارد چرا که در تمامی نقاط کشور، ایده‌های سبز «جنبش سبز علوی» پراکنده است.
بدین ترتیب هرآنکه دستی در خدمت به مردم دارد می‌تواند با پررنگ‌سازی خدمت خود به عموم ملت و استفاده از نماد اهل بیتی، مکتبی و دشمن‌ستیز سبز به یاری هموطنان خویش شتافته و وظیفه‌‌شناسی خویش را به منصه ظهور برساند.
همگان باید بدانند که امروز کمک به فراگیرسازی رنگ سبز در مجامع رسمی و غیر رسمی بخصوص مجامع عمومی و حسینیه‌ها و مساجد و.... گامی در جهت خشنودسازی قلب مطهر و نازنین بقیة‌الله فی‌الارضین حضرت حجة‌ابن‌الحسن العسگری عجل‌الله فرجه‌الشریف خواهد بود. انشاءالله.

2-
علی‌رغم استقبال گسترده مردمی و گروههای نخبه و مرجع از شکل‌گیری و آغاز به فعالیت ستاد «جنبش سبز علوی» برخی از فتنه‌گران و منحرفین و یا شاید افراد ناآگاه و غیر مطلع نسبت به اهداف آرمانی و آسمانی «جنبش سبز علوی» نسبت به این جنبش ابراز نگرانی نموده و سعی کردند تا با سیاسی ساختن آن، حقیقت وجود و فعالیت آن را انکار نمایند.
«
جنبش سبز علوی» با قاطعیت اعلام می‌کند که معتقد است دغدغه و نگرانی نسبت به سواستفاده از نماد سبز در دعواهای سیاسی و جناحی و ابزار شدن این نماد عزت‌آفرین و غیرت‌زا در مقابله با ارزشهای اسلامی و انسانی و انقلابی و ملی از سوی دشمنان میهنی و عقیدتی ایرانیان، نگرانی فراگیر، ملی و مذهبی است و حتی آنان که در این مدت کوتاه انتقادی به حضور این جنبش وارد ساختند نیز این دغدغه مشترک را دارا هستند و تنها دشمن غدّار بیرونی و برخی دستهای آلوده وی در داخل‌اند که به جهت مخالفت و تعارض با مکتب تعالی‌بخش و سبز علوی با فعالیت مذهبی و اجتماعی «جنبش سبز علوی» احساس مقابله می‌کنند.

ستاد جنبش سبز علوی اعلام می‌دارد که دست همکاری و مساعدت برای عمومی‌تر ساختن حرکت مقدس خود را در پیش تمامی ملت سرافراز، متدین و ولایت‌مدار ایران اسلامی دراز کرده و از تمامی ظرفیت‌های ملی- سیاسی- اجتماعی و فرهنگی انتظار همکاری دارد.
خط قرمز ما آن افکاری است که سیره سبز و ولایت علوی را به کناری نهاده و بیگانگان را به همکاری و معاضدت خویش طلبیده‌اند که «و ما متخذالمضلّین عصراً» و مطمئنیم که در میان سیل خروشان عقاید فرهنگی ملت، جایی برای این افکار ناشایست وجود نداشته و ندارد.

3-
ستاد «جنبش سبز علوی» اعلام آمادگی می‌کند تا از ایده‌های سبز علوی ملت مسلمان ایران برای گسترش فرهنگ سبز ملی - اسلامی بهره برده و بدین منظور درخواست می‌نماید تا با ارتباط با سایت اینترنتی www.jsanews.com طرح‌های خویش را مطرح نمایند.

و مالنا الا تتوکل علی‌الله
ستاد جنبش سبز علوی