دختری از ایران

مرگا به من که با پر طاووس عالمی یک موی گربه ی وطنم را عوض کنم

 
آموزش انیم استودیو، قسمت اول: Introduction
نویسنده : سعیده - ساعت ٢:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱۱/۱٩
 

در این بخش، ما یه چرخی توی جنبه های مختلف استفاده از انیم استودیو می زنیم. اگر قبلا هرگز از انیم استودیو استفاده نکرده اید درست از همین جا می تونین شروع کنین. حتی اگه شما یک کاربر با تجربه ی انیم استودیو هستید، این ورژن از انیم استودیو تغییرات بزرگی داشته، بنابراین ما توصیه می کنیم این آموزش رو بخونید.

بهترین راه برای شروع کردن، خواندن همه ی قسمت آموزش های پایه است. هر کدام از این آموزش ها به همدیگر وابسته هستند و بر پایه ی مهارت هایی هستند که برای تازه کار ها لازم است و یکی پس از دیگری شما رو به سرعت به مبانی تکنیک نقاشی و انیمیشن انیم استودیو خواهند رساند. به محض اینکه با کاربرد انیم استودیو احساس راحتی کردین، می تونین به بقیه قسمت های آموزش بروید. مجبور نیستید همه ی اونها رو بخونید (اگرچه خوندنش ضرری نداره) اما اونهایی رو که به نظر میاد تکنیک خاصی هستند که میخواین درباره اش اطلاعات کسب کنید انتخاب کنید.

در حین خواندن آموزش یه نگاهتون همیشه به عکس دکمه ی ابزار استفاده شده باشه( برای نمونه add bone اینجا نشون داده شده). وقتی بهتون گفته میشه که یه ابزار بخصوص رو استفاده کنید ما اون رو در یک چنین کادری بهتون نشون میدیم.

در آخر همه ی فایل های انیم استودیو که توی این آموزش ساخته می شوند یا استفاده می شوند همراه انیم استودیو نصب شدند که ما هم اونها رو اینجا قرار میدیم. می تونید اونها رو در پوشه ای که انیم استودیو نصب شده پیدا کنید در پوشه ی tutorial. سعی کنید اون فایل رو باز کنید تا متوجه بشید که کارتون باید چه شکلی از آب در بیاد.

به محض اینکه آموزش رو تموم کنید، می بایست به اندازه کافی با برنامه احساس راحتی کنید تا بتونید خودتون تنهایی اون رو ادامه بدین. به هر صورت این آموزش همه ی جزئیات و کاربرد های انیم استودیو رو به شما یاد نمیده، بقیه ی این راهنما رو در رفرنسی که ویژگی های انیم استودیو رو با جزئیات نشون میده می تونید پیدا کنید. و خوندن اون رو توصیه می کنیم برای اینکه بتونید از همه ی قدرت انیم استودیو استفاده کنید.