دختری از ایران

مرگا به من که با پر طاووس عالمی یک موی گربه ی وطنم را عوض کنم

 
حجت‌الاسلام طائب: ترویج سکولاریسم توسط گنجی و همفکرانش مقدمه انکار اصول دین بود
نویسنده : سعیده - ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/٢٢
 

 
 
استاد مسلم جریان شناسی امروز با اشاره به اظهارات هتاکانه اخیر اکبر گنجی تأکید کرد: سکولاریسم گنجی و همفکرانش مقدمه انکار اصول دین بود

حجت‌الاسلام مهدی طائب در گفتگو با رجانیوز در ارزیابی اظهارات توهین‌آمیز گنجى مبنی بر نفی وجود امام زمان(عج) با بیان اینکه این افراد برای اجرای دستورات استکبار جهانی ابتدا باید به انکار جزئیات می‌پرداختند تا به اصل برسند، ادامه داد: گنجی به همراه همفکران خود ابتدا با ترویج سکولاریسم که ساخته و پرداخته امریکاست، جزئیات دین را مورد انکار قرار دادند و بعد از آن به انکار اصول دین مبادرت کردند. 
 


این کارشناس مسائل فرهنگی تصریح کرد: استعمار زمانی می‌تواند سلطه خود را بازیابی کند که جامعه را بی‌دین کند و سکولاریسم مقدمه بی‌دینی است.

وی با بیان اینکه امریکایی‌ها در قالب سکولاریسم می گویند که بشر باید متنوع باشد و دین با تنوع سازش ندارد و اگر دین بخواهد یکی باشد، دیگر نمی تواند حاکم باشد، اظهار داشت: همین که دین از حکومت جدا شود، امریکا به منافعش می‌رسد چرا که در سایر گفتمان‌ها، گفتمان مستقل وجود ندارد.

به گفته با حضور امام معصوم، قرآن به جایگاه اصلی خود بازگردانده می‌شود اما وقتی امام انکار شد، دیگر قرآن هم کارآیی ندارد.

وی در ادامه به حاکمیت استکبار بر جهان کنونی اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی اگرچه قرآن وجود دارد، اما به این دلیل که از ثقل ولایت جداست، حاکمیت ندارد.

طائب با بیان اینکه استکبار جهانی به همراه مزدورانش اگر بخواهند انقلاب اسلامی را شکست دهند، باید نقطه امید شیعه را بزنند، افزود: نقطه امید امروز ما رهبر انقلاب است که از او به عنوان نایب عام امام زمان تبعیت می کنیم و اگر کسی بخواهد نایب امام زمان را از کار بیندازد لازم است تا امام زمان را به خیال پوج خود از اعتبار ساقط کند.

به گفته طائب این افراد در حقیقت اکنون با خود امام زمان کاری ندارند، بلکه می خواهند رهبر موجود را که علمدار خیمه است بزنند و علم این خیمه اعتبارش به آن امام غائب از نظر است.

وی در ادامه تأکید کرد: استکبار اگر در این کار موفق می‌شد، حملاتش به قرآن نیز موفق می‌شد و اگردر این کار موفق نمی‌شدند کارهای دیگرشان نیز جواب نمی‌داد.

طائب افرادی مانند گنجی را مزدوران استکبار معرفی کرد و اظهار داشت: در اینکه این افراد سنگ بیگانه را به سینه می‌زنند تردیدی نیست، مثل نماینده اصلاح طلبی که فرار کرد و این اظهارات نشان می‌دهد که این افراد مؤید و همکاران استکبار بوده و قبله‌گاهشان آنجاست و معلوم است که برای آن‌ها کار می‌کنند.

وی تنها راه استکبار را مقابله با امامت دانست و افزود: طبیعی است تا زمانی که آنها قله امامت را نزنند، کار برایشان حل نمی‌شود.

این کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه در حالتی که ملت ها دین و امام داشته باشند دیگر امریکا نمی‌تواند غارتگری کند، اظهار داشت: این امام با این دین جمعیت را در برابر امریکا صف کرده و از سرزمین‌شان بیرون می‌کند.