نامه ای از امام به دانش آموزان سرخ پوست آمریکا

 

دانش آموزان سرخ پوست مدرسه راهنمایی مرکزی اسپرینگ دال، در ایالت آرکانزاس آمریکا، نامه ای به حضور امام خمینی (ره) می نویسند و با ارسال یک جفت جوراب به عنوان هدیه از طرف دانش آموزان مدرسه، از امام می خواهند که یک شی شخصی خود را هر چند یک جوراب کهنه باشد به عنوان یادبود برای آنان ارسال دارد.


امام همراه جواب نامه یک جلد کتاب برای آنان می فرستد که نشان دهنده تعالی و ترقی انسان در مطالعه کتاب است نه در نگهداری یک لباس کهنه اما پاسخ امام:

بسم الله الرحمن الرحیم

 فرزندان عزیز خوب مدرسه اسپرینگ دال ایالت ارکانزاس آمریکا

نامه محبت آمیز و هدیه ارزشمند شما عزیزان را دریافت نمودم. من می دانم که سرخ پوستان و سیاه پوستان در فشار و زحمت هستند. در تعلیمات اسلام فرقی بین سفید و سرخ و سیاه نیست، آنچه انسانها را از یکدیگر امتیاز می دهد، تقوا و اخلاق نیک و اعمال نیک است. از خداوند بزرگ می خواهم شما فرزندان عزیز را موفق کند و به راه راست هدایت فرماید. یک جزوه از کلمات نصیحت آموز پیامبر بزرگ اسلام را که برای کودکان ایران هدیه داده اند برای شما عزیزان می فرستم و به شما دعای خیر می کنم. امید است در ارزش های انسانی موفق باشید.

/ 1 نظر / 3 بازدید
سید علی استناد

سلام . مطالب وبلاگتون رو گذرا دیدم ولی مطلب آخ دستم رو کامل خوندم واقعا جالب بود . کلی ماجرا گفتی و کلی گریه کردی فقط به خاطر یه بریدن دست ؟! پس دکتر(احمدی نژاد) بیچاره چی بگه با این همه غم و اذیت و آزار. درکل بسیار جالب و با طنزی مرموز و قلقلک دهنده می نویسید موفق باشید . راستی مناظره رو دیدید ؟ پیروزی دکتر مبارک!