آگهی مناقصه

این روز ها شاید زندگی من سخت تحت تاثیر اتفاقاتی باشد که پیرامونم در حال وقوع است. نفس کشیدن های من شاید دست خوش تعلیقی عمیق و صرع آور شده است که می توان نامی غیر از حیات برای آن متصور بود. شب ها و روز ها پشت سر هم شتابان از در وارد می شوند و سعی دارند مرا از پنجره بیرون کنند. تلاش های مضبوحانه ی من هم برای سوار شدن بر شرایط خنده دارم به جایی نرسیده است. وبلاگم بازدیدکنندگان خود را به تدریج از دست می دهد و دوستی های عمیقم جای خود را به سلام و علیک خشک و ترد و تصنعی داده است. من دوستی ندارم و هیچ وقت نداشته ام. اگر مرا از نزدیک ببینید خواهید گفت خدایا شاد تر و شلوغ تر از این دختر انسان ندیده ام اما درون من پر آشوب تر از آن است که بیرونم تاب و تحمل به دوش کشیدن نمود آن را داشته باشد. کاش موبایل عاریه ای ام خراب نشده بود تا چند عکس می گرفتم و نشانتان می دادم که در چه طویله ای زندگی می کنم. مخلوط چندش ناکی از اتاق یک دانش آموز، یک هنرمند، یک سیاستمدار، یک زن زندگی، یک دلبر، یک جنگجو، یک شاعر، یک رمان نویس، یک نقاش و یک انسان. آسمان شهر ما مثل امشب این روز ها زیا می بارد. شهر کوچک و نفرت بر انگیز ما چالوس با مردم تجمل زده ی ضد دین و بی فرهنگ خود مرا فرا گرفته و هر روز حلقه ی محاصره اش را به دور گردنم تنگ تر می کند. دو ماه است که خواستگاری نداشته ام. با برادرم تقریبا دعواهای اعتقادی را به صورت طنز نود شبی در آورده ایم. یک طنز مسخره از لجبازی و فحاشی او و منطق و دل بازی های من. مادرم کماکان به شباهت خود با استالین ادامه می دهد و پدرم کاش آقای پناهیان بود، اما نیست و کاش آقای پناهیان اینجا بود تا با لبخند طلبکارانه ای به او می فهماندم که یک دختر فقط در قصه ها می تواند بر پدرش تکیه کند چنان که میترا بر یوسف حشمتی پدر عاشق پیشه و شعر دوستش کرد. میترای کوچک رمان من، تو شاید پدری داشته باشی که من آرزوی داشتنش را دارم. و تو بنفشه، تو هم بهروز را داری همان برادری که دلم می خواست داشته باشم. کاش در شهری گمنام بودم و کاش می توانستم به جایی روم که مطمئن باشم در آنجا هیچ کس مرا نخواهد شناخت و هیچ کس بر من اصرار نخواهد کرد پزشک شوم و هیچ کس هر روز ظهر نتیجه ی بحث هایش را با اهالی شهر درباره عدم کفایت من در زندگی اعلام نخواهد کرد.کاش شغلی داشتم و در آمدی. کاش مردم می دانستند که مهارت سیزده شغل مختلف لای انگشتان من خارش ایجاد می کند و صهیونیست ها در عراق زمین می خرند، مثل فلسطین پنجاه سال قبل. کاش ماشینی داشتم و با آن سفر می کردم و مجبور نبودم بگویم کجا خواهم رفت. کاش افسار قلمم را در دست می گرفتم و در کاربرد ضمایر گیج نمی شدم. کاش منشی پدرم راجع به انگیزه های چادر سر کردنم تحلیل علمی نمی داد و کاش پدرم جز خوردن و تحقیر کردن سرگرمی دیگری داشت. کاش کسی می آمد و این ها را می خواند و برای کوتاهی و بلندی نوشته هایم بر من خرده نمی گرفت و نمی نوشت به روزم وبلاگم را ببین. کاش کسی از غیب شاید پیدا می شد و می فهمید گلویم را فشار می دهند.

/ 7 نظر / 3 بازدید
قرارشبانه

وَه که چه غریب نوشته اید به نظرم اصلا پست خوبی نیست( آنهم در ماه رجب) اول بار است که می بینم کسی این چنین مشکلات را در وبلاگ نمایان می کند! اللهم انی اسئلک صبر الشاکرین.. کاش بتوانیم صبر کنیم و بر مصائبی که صبر می کنیم شُکر.. صبر الشاکرین! علی ای حال بیشتر می توانیم صحبت کنیم. azadary1427@yahoo.com

سلام

پیام خصوصی..!

مهدی

سلام سعیده خانم یه پیغام خصوصی مخصوص شما[چشمک] خوب شروع می کنم: 1 - پستی و بلندی های زندگی زیبایی خاص خودشون رو دارن مثل پستی و بلندی های زندگی پس به آینده امیدوار باش. 2 - مشکل و تو برادرت سر این هست که هیچ کدومتون به عقاید هم احترام نمی ذارید. می دونی حلقه ی اصلی دین انسانیته که تو تمام ادیان اومده اما حاضر نیستیم کوچکترین بخش هاشو هم اجرا کنیم. من و شما هم سر عقاید سیاسی با هم تفاوت عقیده داریم اما هر دومون وبلاگ های همدیگه رو می خونیم و حداقل من برای عقاید شما احترام قائلم. 3 - قرار نیست همه در این دنیا دیندار و با حجاب باشن. زیاد به ظاهر توجه نکن. باطن مردم مهم تره. توی خود قران هم داریم که حجاب برای زنان مومن است. 4 - چون دارم برا ارشد کتاب های مدیریت رو می خونم نوشته بود مشکلات را درجه بندی کنید و اونهایی که زیاد مهم نیستن رو یا فراموش کنید یا به دیگران بسپارید تا انجام دهند. سعی کن خیلی از مشکلات رو فراموش کنی. 5 - وبلاگ تک سخن من مخصوص صحبت دیگران است و هر کسی باید نسبت به اندیشه های خودش برداشت کند و چون همه چیز نسبی است پس دلیلی نداره تحلیل خودم رو بنویسم. بازم ممنون.

مهدی

ببخشید 1024 کاراکترم تموم شد ادامه رو اینجا می نویسم. 6 - اگه یادگرفتی همه چیز به نفعته چون خدا می خواد پس حتما خدا دوست داره در اون محیط زندگی کنی مگه نه؟ 7 - ممنونم که وبلاگامو خوندی و نظر گذاشتی اما وبلاگ عکسم چی؟ 8 - وبلاگ عکاسیم رو هم به روز کردم دوست داشتی یه سر بزن. 9 - روزی یه وبلاگم رو به روز می کنم. 10 - هیچی حرفام تموم شد. امیدوارم تو زندگیت موفق باشی. به امید دیدار.

تنها منم نه تو

سلام: وبلاگ بسیار زیبایی داری موفق باشی اگه وقت کردی یه سرهم به من بزن خوشحال میشم منتظرتم

سعیده

سکوتم را با قطره ای که از یک چشم سرازیر شده تقدیم تو می کنم. و این همه احساس من است. کاش آگهی مزایده گذاشته بودی تا من می بردم.[گل]

شایان دومی

اتفاقی مطلب شما را خواندم. خیلی بی ربط است. فکر می کنم همانقدر که که بلدی کلمه "مذبوحانه" را چگونه بنویسی، همانقدر هم در مورد صهیونیسم اطلاع داری. فقط به یک چیز فکر کن. "تولدی دیگر"