آموزش flash

آموزش ساخت بازی های کامپیوتری ساده و کم حجم با نرم افزار flash CS3 و زبان action script 3.0

برنامه flash یکی از قدرتمند رین ابزار های CG یا همان گرافیک کامپیوتری هست که از اون برای ساخت انیمیشن، بازی های کامپیوتری، طراحی وب سایت ها و حتی ساخت نرم افزار های بانکی-حسابداری استفاده میشه. برای مشاهده ی اغلب برنامه هایی که با فلش ساخته میشه نیاز دارین که نرم افزار flash player روی سیستمتون نصب بشه. لینکش رو توی پست های قبلی گذاشتم که می تونین خیلی سریع دانلود کنین چون حجمش واقعا کمه.

این صفحه شروع برنامه فلشه. اگر روی عکس کلیک کنین می تونین برزگش رو ببینین. برای اینکه ابزار ها فعال بشن و کار رو شروع کنیم روی جایی که با فلش قرمز نشون دادم کلیک کنید: Flash File "ActionScript3.0 . حواستون باشه که ActionScript2.0 رو انتخاب نکنین چون من نسخه ی جدید زبان برنامه نویسی ActionScript رو درس میدم که از نظر ساختار با قبلی ها کمی فرق داره. البته تازگی ها نسخه 3.1 هم اومده که فرق چندانی با این نداره.

یه کم توی منوها برای خودتون بگردین و ابزار ها رو امتحان کنین تا بهشون مسلط بشین. اگر فتوشاپ، کورل یا ایلوستریتور بلد باشین اغلب ابزار های ترسیم فلش به چشمتون آشناست. در این زمینه این ایبوک pdf هم هست که می تونین از اینجا دانلود کنین:  آموزش نرم افزار flash mx8.    البته فلش8 خیلی قدیمیه اما ابزار هاش همینه و فرق نداره. در این زمینه help خود برنامه ی فلش هم هست که با زدن کلید F1 یا از طریق منوی بالای برنامه (آخرین گزینه) می تونین بهش دسترسی پیدا بکنین اما به زبون انگلیسیه.

به ابزار ها مسلط بشین و با محیط برنامه اخت بگیرین تا توی درس بعدی سناریو نویسی، استوری برد سازی و برنامه نویسی بازی رو با هم شروع کنیم.

زت زیاد

/ 0 نظر / 4 بازدید